Tasarımın en şık hali Beyoğlu Tomtom’da

Etkinlikte birbirinden şık tasarım ürünler göz doldurdu.

Beyoğlu’nda, Beyoğlu Belediyesi himayesinde, 100 tasarımcı, 50 sanatçı 5 mekan ile 26 atölye, söyleşi ve canlı performansların gerçekleşeceği, 19-26 Ekim tarihleri arasında Tasarım Tomtom Sokakta isimli bir etkinlik düzenleniyor. Etkinlik açılışı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Açılışın ardından Başkan Demircan, sokak üzerindeki atölyeleri de tek tek gezdi. En şık tasarımların sergilendiği etkinliğe ilk gününden itibaren yoğun ilgi gösterildi.

Açılış sonrası bir açıklama yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, tasarım açısından Tomtom Mahallesi’nin de önemine atıfta bulunarak, Fasonculuğa mı devam edeceğiz yoksa kendimize ait markaları mı yaratacağız. Elbette fasonculuğun getirisi sınırlı Türkiye 10 bin dolar gelir seviyesine takılmış ve kendisini daha yukarılara taşımak istiyor. Bunun da yöntemi ürettiği ürünlerde özgü tasarımlar özgün teknolojiler ve dünya ile yarışacak milli yerli üretimleri ön plana çıkarmak. Bu da tasarımdan geçiyor. Tomtom Mahallesi içerisinde gerçekleştirilen bu organizasyonun temelinde yaratıcılık inovasyon var. Türkiye’nin ihtiyacı bu. Türkiye’nin zenginleşme yolunda yapması gereken bu. Beyoğlu inovasyonun yeniliğin hep merkezi oldu. Toplam mimari de sanatta estetikte kültürde hayatın her alanında yeniliğin peşinde olmaya hep gayret ettik. Dolayısı ile iddialı olduğumuz konulardan birisi de tekstil moda. Bu konu da tasarımcılarımız da çok iddialı onlarla gurur duyuyoruz. Her an onların yanındayız dedi.

Etkinlik koordinatörü Hakan Kodal ise Başkan Demircan’a katkılarından dolayı teşekkürlerini ileterek, Beyoğlu’nda çok güzel şeyler oluyor. Bizler de buralıyız. Tomtomluyuz, Beyoğluluyuz. Aslında tasarımın merkezi Beyoğlu. Buradan çıkan çok marka var diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Borsa ilk yarıda yükseldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir