(Özel Haber) Şenes Erzik’ten Servet Yardımcı yorumu

Asbaşkanlığı ve FIFA İcra komitesi üyeliği yapan Şenes Erzik, Servet Yardımcı’nın UEFA Yönetim Kurulu’na seçilmesini değerlendirerek, UEFA yönetiminde yer almanın Türkiye’nin haklarını korumak anlamına gelmediğini söyledi.

Şenes Erzik, Kalp Vakfı’nın düzenlediği toplantı sonrası İhlas Haber Ajansı () muhabirine açıklamalarda bulundu. Erzik, Lyon ile UEFA Avrupa Ligi’nde oynanan ilk maç sonrası UEFA’nın verdiği 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası için, Beşiktaş’ın Tahkim Kurulu’na gideceğini bildiğim için bir sonucu bekleyelim dedi.

Bazılarını başardık, bazılarını başaramadık

TFF 1. Başka Vekili Servet Yardımcı’nın UEFA Yönetim Kurulu’na seçilmesini de değerlendiren Erzik, Orada bulunmak Türkiye’nin hakkını korumak anlamına gelmiyor. Genelde her ülkeden seçilen insanlar gibi hepimiz orada görev yapıyoruz. Ama haksız olduğuna inandığınız bir durum olursa, hem de çok oldu maalesef, elimizden geleni yapıyoruz. FIFA’da oldu, UEFA’da oldu. Milli Takım, İsviçre maçından sonra ceza aldı biliyorsunuz. Bazılarını başardık, bazılarını başaramadık ama bilmek lazım ki Disiplin Kurulu, Hukuk Kurulu daima kendilerine göre karar verirler. Yönetmeliklere göre karar verirler. Onların verdiği karar da tahkim kuruluna gider diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan TÜRKONFED 39. Girişim ve İş Dünyası Konseyi için geri sayım başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir