Fatih’te sokak basketbolu heyecanı

Fatih Belediyesi tarafından bu sene 3’üncüsü gerçekleştirilen ’3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası’ Fındıkzade Çukurbostan Parkında başladı. Büyükler, gençler, yıldızlar ve küçükler olmak üzere 4 kategoride 32 takımın katıldığı turnuvaya vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. İki gün devam edecek olan, ‘3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası’nın başlamasıyla birlikte amatör basketbolcular eğlenceli dakikalar geçirerek şampiyon olabilmek için ter döktü.

Basketbol turnuvalarının gençleri spora teşvik ettiğini belirten Ercan Sarıtaş, Belediyelerimizin düzenlediği bu basketbol turnuvalarına gençlerimiz iştirak ederek hem kişisel olarak becerilerini geliştiriyor, hem de değişik insanlarla oynayarak daha çok tutulmasını ve zevk almasını sağlıyor dedi.

Basketbol turnuvalarına sürekli katıldığını söyleyen Emre Sezgin, Ben yılda 2-3 kere sokak basketbol turnuvalarına katılmaya çalışıyorum. Bu sene ilk defa Fatih Belediyesinin organizasyonuna katılıyorum. İnşallah güzel iki gün geçiririz. Gençleri ve çocukları hem kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için, hem de spora teşvik etmek için gayet başarılı bir organizasyon olduğunu düşünüyorum diye konuştu.

Turnuvada iddialı olduklarını ifade eden Fırat yılmaz, Fatih Belediyesi bu organizasyonu uzun zamandır iyi bir şekilde yapıyorlar. Bize bu imkanı sağladığı için Fatih Belediyesi çalışanlarını kutluyorum. Burada bütün herkesle beraber bize büyük olanaklar sağlıyorlar. Benim arkadaşlarımın bugün ilk olacak daha önce turnuvaya katılmamıştık. Gençler kategorisindeyiz, güçlü rakiplerimiz var ama biz de iddialıyız şeklinde konuştu.

Turnuvada başarı elde eden takım ve sporcular, yarın düzenlenecek törenle ödüllendirilecek.

Bir önceki yazımız olan Emzirme Haftası’nda bebekli annelere seminer başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir