Büyükçekmece’de Atatürk anıtı törenle açıldı

Etkinlikler kapsamında Büyükçekmece Belediyesince kaymakamlık binası önüne yapılan Atatürk Anıtı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Büyükçekmece Belediyesi de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çeşitli etkinliklerle kutladı. Kaymakamlık binası önüne yaptırılan Atatürk Anıtı da düzenlenen törenle açıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında hizmete açılan anıt törenine Büyükçekmece Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Düzenlenen törende Kore gazilerine plaket takdim edildi. Açılış töreninin ardından İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşunda bulunuldu.

Belediye Başkanı Hasan Akgün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemine dikkat çekerek, “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye Cumhuriyeti devletinin, ulus devletinin temelinin atıldığı gündür. Çanakkale destanından sonra ulus devletin temelinin atıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılarak, kurtuluş savaşından önce egemenliğin kayıtsız şartsız millete verilmesi, ulus devletin doğmasının en ana temeli olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir kez daha rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlama saatinde Büyükçekmece Atatürk Meydanı diyeceğimiz bu notada Atatürk’ün 5 buçuk metre yüksekliğinde bir heykelini dikerek büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü abideleştirdik” şeklinde konuştu.

Anıta sunulan çelenklerin ardından tören sonra erdi.

Bir önceki yazımız olan Türk makineleri Almanların gözünü korkuttu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir