Başkan Çağırıcı: “100 binden fazla ağaç diktik”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bugüne kadar 100 binden fazla ağaç diktiklerini belirterek, “2 yıl içerisinde de 324 bin 564 ağacın kesilmesinin önüne geçtik” dedi.

Bağcılar Belediyesi’nin 20’nci Geleneksel Çevre Etkinlikleri’nde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenler ödülüne kavuştu. Davetliler program sonunda sahne alan ünlü şarkıcı Murat Kekilli’nin seslendirdiği parçalara eşlik etti.

Kirazlı Metro İstasyonu’nda düzenlenen programda bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Türk milletinin tabiatı koruyan bir medeniyetten geldiğini ifade etti. Çalışmalarından dolayı Çevre Kulübü Başkanı Beyaz Yavuz ile emek verenlere teşekkür eden Çağırıcı, “Dünyada 1 dakikada 50 dönüm ormanlık alan yok ediliyor. 1 ton kağıdın geri kazanılması ile 16 ağaç kurtuluyor” diye konuştu.

Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi’nde dönüşümler sağladıklarını da hatırlatan Çağırıcı, şunları kaydetti:

“2016 yılında 18 bin 959 ton ambalaj atığı toplanmıştır. Yapılan ayrıştırma sonucu elde edilen; 10 bin 260 ton kağıt geri dönüşümü ile bir yılda 174 bin 420 ağacı kesilmekten kurtardık. 2015 yılında ise toplanan 8 bin 832 ton kağıt geri dönüşümü ile 150 bin 144 ağaç kesilmekten kurtarmıştık. Yani, tesisimizi hizmete açtıktan sonra 2 yıl içerisinde 324 bin 564 ağacı kesilmekten kurtarmışız. Bağcılar Belediyesi olarak her yıl ilçemize binlerce ağaç, milyonlarca çiçek dikiyoruz. Belediye olduğumuzdan bu güne 100 binden fazla ağaç diktik. 2 yıl içerisinde 324 bin 564 ağacın kesilmesinin önüne geçtik.”

Başarılı öğrencilere ödül, çevrecilere plaketleri verildi

Etkinliklerde Bilgi Evleri öğrencisi Aleyna Geçit okuduğu ’15 Temmuz’ adlı şiiriyle duygulandırırken, Hint Dansı ve halk oyunları gösterileri davetlilerden alkış topladı. Program sonunda İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi, Başkan Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz tarafından uçurtma yarışında dereceye giren öğrencilere bisiklet, okullar arası şiir, kompozisyon, hikaye, resim yarışmalarında dereceye girenler ve ilçedeki en çevreci okul, muhtarlık, cami ve sitelere de farklı hediyelerle ödüllendirildi.

Bir önceki yazımız olan TFF’den Kerem Demirbay açıklaması başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir