2 bin özel sporcu, atletizm yarışlarında ter döktü

Yarışmada renkli görüntüler ortaya çıktı.

Üsküdar Belediyesi 11’inci Özel Sporcular Atletizm Yarışları, 2 bin özel sporcunun katılımıyla Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. İstanbul’un 39 ilçesi ile 17 ilden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 2 bin engelli sporcunun katıldığı atletizm yarışları renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğe Üsküdar kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ile çok sayıda davetli ile vatandaşlar ve sporcuların aileleri katıldı.

Özel sporcuların sosyal yönlerini ortaya çıkarmak ve hayatın farklı yönlerini keşfetmeleri amacıyla yapılan program engelli sporcuların kortej yürüyüşüyle başladı. Bando eşliğinde saygı duruşunda bulunan sporcular hep birlikte istiklal Marşı’nı okudu. İşitme engelliler için ise işaret diliyle İstiklal Marşı okundu. Özel çocuklardan oluşan oyun grupları tarafından çeşitli yörelere ait halk oyunlarını sergilendiği programda renkli görüntüler ortaya çıktı.

11’inci Özel Sporcular Atletizm Yarışları’nda gençler; 50, 100, 200 metre kategorilerinde ve 4×100 metre kategorisinde bayrak yarışı için yarıştı. Yarışların ardından bütün katılımcı özel sporculara madalyaları verildi.

Programla ilgili konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “11’incisini düzenlediğimiz Özel Sporcular Atletizm Yarışmasındayız. 2007 yılında başladı. Bir kartopu gibi büyüdü gitti. İlk yıl 250-300 öğrenciyle başladık. Şimdi 2 bini buldu. İlki sadece Üsküdar ölçeğindeydi. Şimdi İstanbul’un tüm ilçelerinden 17 Anadolu ilimizden gelen var. Bu sene Kıbrıs’tan gelenler var. Harika bir organizasyon. Sadece özel çocuklarımız için değil onların aileleri öğretmenleri herkes için mutlu bir tablo. 2 aydır bu yarışmaya hazırlanan çocuklarımız var. Bu yarışmadan sonra onlara güzel bir boğaz turu da yaptıracağız. Çok güzel duygularla İstanbul’dan ayrılacaklar. Onların hayata bağlanması amacıyla yanlarında olmak istiyoruz. Onları çok seviyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Fenerbahçe’de 110. yıl coşkusu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir